Už ne laiku sugautą sterką neteks valties ir sumokės nemenką baudą

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai surengė reidą Radviliškio rajone ir sulaikė vyrą sugavusį sterką. Pastarųjų žvejyba nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. draudžiama. Tad žvejui teks sumokėti baudą, atlyginti žalą gamtai ir atsisveikinti su žvejybine įranga ir valtimi.

Vykdant gyvosios gamtos apsaugos kontrolę ŠRAAD pareigūnai surengė reidą Radviliškio rajone. Plaukdami tarnybine motorine valtimi gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai Vaitiekūnų tvenkinyje tikrino mėgėjų žvejybos įrankiais žvejojančius žvejus. Buvo patikrinta 12 žvejų. Žvejai turėjo ir pateikė galiojančius leidimus žvejybai, kiti neįgaliųjų pažymėjimus ar pensijos gavėjo pažymėjimus.

Patikrinus Panevėžio r. gyventojo R.B. (1987m. 12mėn.) valtį buvo aptiktas pririštas sterkas. Šiemet, dėl šalto pavasario, iki birželio 1 dienos sterkų žvejyba draudžiama.

Žvejui už tai, kad draudžiamu būdu, tai yra žvejojo iš guminės valties su spiningu ir pagavo sterką draudžiamu juos gaudyti laikotarpiu, surašytas protokolas (ANK 291 str. 4 d.). R.B. už Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Aplinkosaugininkai paėmė žvejo valtį, elektrinį variklį, akumuliatorių, spiningą.

Minėtas pilietis padarė žalą žuvų ištekliams. Tad žvejui už ne laiku sugautą teks sumokėti beveik 160 eurų.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}