Tikrinami žvejai ant krano ir ant vandens

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai ir neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai šią savaitę rengė reidus ir tikrino žvejus, tiek ant kranto, tiek ant vandens. Plaukiodami valtimis, aplinkosaugininkai ieškojo draudžiamų žvejybos įrankių bei patikrino žvejus valtyse. Kiti pareigūnai tikrino žvejus krante. Patikrinus beveik tris dešimtis vandens telkinių ir daugiau kaip pusšimtį žvejų, šiurkščių pažeidimų nenustatyta.

ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir rajonų agentūrų darbuotojai, šią savaitę rengia reidus ir tikrina žvejus bei poilsiautojus. Šį kartą buvo tikrinami Joniškio, Pakruojo, Mažeikių, Telšių ir Plungės rajonų vandens telkiniai. Dalyje tvenkinių ir ežerų buvo plaukiojama valtimis ir specialia įranga ieškoma draudžiamu žvejybos įrankių. Aplinkosaugininkai taip pat tikrino ir žvejus, kurie žvejojo valtyse. Visi valtyse patikrinti žvejai turėjo žvejo bilietus, o jų sugautas laimikis atitiko reikalavimus. Nerasta ir draudžiamų žvejybos įrankių.

Tvarkingi šį kartą buvo ir poilsiautojai. Automobiliai stovėjo atokiau nuo vandens, nebuvo ir laužų pakrantėse. Aplinkosaugininkai primena, kad transporto priemones, prie vandens telkinio galima palikti nearčiau kaip 25 metrų atstumu. Nepaisantiems šio reikalavimo, už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą (ANK 264 str. 1d.) gresia bauda iki 140 eurų.

Patikrinus daugiau kaip pusšimtį žvejų, nustatyti tik du pažeidimai. Joniškio rajone, Berženų tvenkinyje du vyrai žvejojo neturėdami leidimų žvejybai. Žvejai žuvies sugavę nebuvo, tad jiems paskirtos nuobaudos – įspėjimai.

ŠRAAD pareigūnai ir gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir toliau rengs reidus bei tikrins žvejus. O apie daromus pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}