Prasideda akcija „Lašiša“

Rytoj, rugsėjo 1-ąją, prasidės tradicinė kasmetė aplinkosauginė akcija „Lašiša“. Jos tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose.

Akcija iki lapkričio 15 d. vyks visoje šalyje, bet ypač daug dėmesio bus skiriama Baltijos jūros priekrantei, Kuršių marioms, Nemuno deltos regionui, Šventosios (pajūrio), Nemuno, Minijos, Jūros, Dubysos, Neries, Šventosios, Žeimenos, Siesarties, Vilnelės upėms ir jų intakams. Taip pat bus tikrinami šalia šių vandens telkinių esantys privažiavimai ir keliai.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai organizuos reidus ir budės lašišų ir šlakių migracijos ir neršto vietose, stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, žvejybos reikalavimų pažeidimais įtariamų asmenų transporto priemones. Aplinkosaugininkams talkins Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos  ir kitų tarnybų pareigūnai.

Lašiša – nuo seniausių laikų viena iš labiausiai vertinamų žuvų mūsų upėse ir Baltijos jūroje. Jos ištekliai šalyje labai sumažėjo, ir XX a. 8-ajame dešimtmetyje lašiša buvo įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Susirūpinta šių vadinamųjų karališkų žuvų išteklių atkūrimu.

Į nerštavietes migruojančios lašišos ir šlakiai susiduria su daug kliūčių – užtvankomis, hidroelektrinėmis, kabliaujančiais ar tinklais žuvis gaudančiais brakonieriais. Pastarieji labiausiai trukdo atkurti laukinių lašišų išteklius. Kai kuriose užtvankose, elektrinėse yra įrengti žuvitakiai – žuvų pralaidos. Teisės aktai reikalauja, kad jie lašišinėse upėse funkcionuotų nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. ir sudarytų sąlygas žuvims pasiekti nerštavietes.

Lašišoms ir šlakiams jų migracijos ir neršto vietose apsaugoti prieš 20 metų ir buvo pradėta rengti akciją „Lašiša“. Aplinkos ministerija ir per šiemetinę akciją kviečia gyventojus bei žvejus, pastebėjusius brakonieriavimo atvejus, nedelsiant apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD tel. 8 (5) 273 2995.

Šaltinis https://am.lrv.lt/

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}