Mažeikių rajone įžuvinti aštuoni vandens telkiniai

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros specialistai dalyvavo įžuvinant nuomojamus vandens telkinius. Į du ežerus ir šešis tvenkinius paleista daugiau kaip 26 tūkstančiai lydekaičių jauniklių.

Vakar Mažeikių rajono aplinkosaugininkai, karu su savivaldybės atstovais, dalyvavo įžuvinant Mažeikių rajono vandens telkinius. Vykdydami žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugija atliko aštuonių nuomojamų vandens telkinių įžuvinimą. Įžuvinant vandens telkinius siekiama atkurti žuvų balansą, praturtinti vandens telkinius vertingesne žuvimi, kurią būtu smagu gaudyti žvejams mėgėjams. Tad į vandens telkinius buvo leidžiamos lydekaitės.

Daugiausiai, net 19 tūkstančių lydekaičių jauniklių paleista į Plinšių ežerą. Šis ežeras taip pat praturtintas ir metiniais šamukais. Paleista 280 šamukų. Lydekaitėmis taip pat praturtintas Sedos ežeras bei Renavo, Tulnikių, Kalnijų, Pašerkšnės, Leckavos ir Šerkšnių tvenkiniai. Išviso į vandens telkinius paleista 26360 lydekaičių jauniklių. Žinoma, dalis jų gali neišgyventi, tačiau likusieji, po kelių metų, tikrai nudžiugins ne vieną pažvejoti užsuksiantį žveją mėgėją.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}