Kasdien į aplinkosaugininkus kreipiasi daugiau kaip pusšimtis gyventojų

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyrius (pranešimų priėmimo centras) šių metų balandį gavo net 1956 pranešimus. Aktyviausi buvo Vilniaus regiono gyventojai, kurie į pranešimų priėmimo centrą  kreipėsi 573 kartus, antroje vietoje – Utenos regionas, kuriame gauti 377 pranešimai, Kauno regione jų buvo 236.

2018 m. balandžio mėnesį gauti 846 pranešimai dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 613 pranešimų apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone. Praeitą mėnesį pareigūnai gavo ir užregistravo 312 pranešimų apie specializuotą ungurių žvejybą. Taip pat gauti 129 pranešimai apie kitus žvejybos pažeidimus, 154 skundai dėl atliekų deginimo, 72 – dėl taršos nuotekomis.

Reaguodami į gautus pranešimus, pranešimų priėmimo centro pareigūnai balandžio mėn. 179 kartus nedarbo metu siuntė regionų aplinkos apsaugos departamentų būdraujančius pareigūnus ištirti gautų skundų. 133 kartus išvykimai pasitvirtino. Išvykimų metu buvo nustatyti aplinkosaugos reikalavimų nesilaikymo atvejai, kaip brakonieriavimas, aplinkos teršimas ir kitos aplinkai kenksmingos veikos, tokios kaip atliekų deginimas, netinkamas nuotekų ir srutų tvarkymas. Išvykimų metu surašytas 91 administracinių nusižengimų protokolas.

Kviečiame visuomenę ir toliau aktyviai naudotis galimybe pranešti apie aplinkosauginius pažeidimus arba žalojamą gamtą. Tai galite padaryti bet kuriuo paros metu skambindami Bendruoju pagalbos tel. 112 arba tiesiogiai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriui tel. 8 (5) 273 2995.

www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}