Aplinkosaugininkai tvarkė parkus bei ežerų ir upių pakrantes

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai prisijungė prie visuotinės akcijos „Darom“ ir kelias dienas rinko šiukšles. Surinkti keli šimtai kilogramų atliekų, tvarkytos upių ir ežerų pakrantės parkai ir teritorijos prie rajonų agentūrų.

Šiaulių aplinkosaugininkai kaip ir kiekvienais metais prisijungia prie akcijos „Darom“ ir jau ne pirmą kartą tvarkė Kurtuvėnų regioninį parką, Kurpės mišką Kelmės rajone, parką prie urėdijos Radviliškio rajone, Žaro upelio pakrantės Akmenės rajone. Taip pat buvo tvarkomos teritorijos prie rajono agentūrų bei rajono agentūrų garažų. Surinkta gausybė atliekų. Žmonės vis dar nesibodi atsikratyti senomis padangomis ar baldai išveždami juos į pamiškes ir pakeles, kai tuo tarpu visuose rajonuose veikia atliekų surinkimo aikštelės, kurios atliekas iš gyventojų priima nemokamai.   

Aplinkosaugininkai primena, kad už atliekų išmetimą, jeigu nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 247 str.) numato įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 4400 eurų. Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 60 iki 6000 eurų. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekio ir užterštos vietovės (pvz. rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.

Žmonės turėtų įsisąmoninti, kad kiekvienas atvykęs į mišką ar paplūdimį pailsėti, privalo pasirūpinti ir aplinką palikti švarią, šiukšles išsivežti, jei nėra joms skirtų konteinerių. Aplinką, 5 metrų spinduliu, privalo pasirūpinti ir žvejai. Jie ne tik, kad negali šiukšlinti, bet privalo surinkti jau esančias šiukšles.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}