Įžuvinami Šiaulių rajono vandens telkiniai

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros inspektoriai dalyvavo įžuvinant Gudelių ežerą ir Dargaičių tvenkinį. Į vandens telkinius paleista 20 tūkstančių lydekaičių ir 1200 dvimečių karpių.

Netoli Šiaulių nusidriekęs Gudelių ežeras, žuvimi šiemet praturtinamas jau antrą kartą. Vykdant žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, žvejų klubas „Penki žvejai“ nuomojamą Gudelių ežerą, parėjusį mėnesį paturtino vaivorykštiniais upėtakiais. Buvo paleista 1500 šių žuvų. Vakar, dalyvaujant aplinkosaugininkams šis ežeras praturtintas lydekaitėmis ir karpiais. Į nuomojamą vandens telkinį paleista 20 tūkstančių šiųmečių lydekaičių. Žinoma dalis jų galį neišgyventi ir tapti net savo pačių gentainių aukomis, tačiau likusi dalis paaugs ir tikrai nudžiugins ne vieną žveją.

Kita, nemažiau žvejų mėgstama žuvis, tai – karpis. Į Gudelių ežerą šiemet  paleista 500 paaugintų dvivasarių karpių. Karpis - populiari ir žvejų, matyt dėl savo dydžio  mėgstama žuvis. Lietuvos vandens telkiniuose jie užauga daugiau nei iki metro ilgio.  Didžiausio mūsų šalyje, pernai sugautas karpis svėrė daugiau kaip 26 kilogramus. Pasaulio rekordas – daugiau kaip 47 kilogramus svėręs karpis.

Šiomis puikiomis žuvimis praturtintas ir dar vienas netoli Šiaulių esantis vandens telkinys, tai Dargaičių tvenkinys. Jo nuomininkas žvejų klubas „Gružlys“, vykdydamas žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą, į tvenkinį paleido 700 dvimečių karpių.

Aplinkosaugininkai primena, kad karpius galima gaudyti nemažesnius kaip 40 centimetrų ilgio.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}