Radviliškio rajone įžuvintas Noručių tvenkinys

Prasidėjo lydekų žvejojimo sezonas, tad šiomis plėšrūnėmis papildytas dar vienas vandens telkinys. Radviliškio rajone lydekomis įžuvintas Noručių tvenkinys. Į jį paleistos gerokai paaugintos lydekaitės.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalyvavo įžuvinant Noručių tvenkinį Radviliškio rajone. Pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą nuomotojas į tvenkinį paleido 20 paaugintu dvivasarių lydekų.

 

Nuo balandžio 20 dienos leidžiama ne tik lydekų žvejyba, bet ir žūklės būdas, kai masalui naudojama gyva žuvelė. Aplinkosaugininkai primena, kad per vieną žvejybą galima paimti ne daugiau kaip tris lydekas ir jos negali būti mažesnės negu 45 cm.

Žvejams taip pat primenama, kad iki gegužės 15 d. dar draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, o iki gegužės 20 d. – sterkus. Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose draudžiama žvejoti karšius. Čia sugautus karšius reikia nedelsiant paleisti atgal į vandenį.

Noručių tvenkinys arba Grinkiškio tvenkinys (Vedreikė) – tvenkinys Lietuvoje, Radviliškio rajoneGrinkiškio miestelio pietvakariniame pakraštyje. Sudarytas užtvenkus Vedreikės upelį (Šušvės intakas) 0,38 km nuo jo žiočių (įteka į Vaitiekūnų tvenkinio šiaurinį galą). Tvenkinio ilgis – 0,56 km, plotis – iki 0,08 km. Pietinėje ir vakarinėje pakrantėse įsikūręs Noručių kaimas. Į vakarus yra Grinkiškio miestelio kapinės. Tvenkinio pylimu eina kelias Nr.3429 (Grinkiškis – Pypliai – Vaitiekūnai).

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}