Pavasarinis ledas tapo pavojingas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas įspėja gyventojus nebelipti ant nespėjusio nutirpti ledo, kuris dar kausto kai kuriuos vandens telkinius. Tai ypač aktualu poledinės žūklės mėgėjams, kurie rizikuoja savo gyvybėmis dėl menkaverčio laimikio.

Ledas ant ežerų ir kitų telkinių pavasario pradžioje dar nebūna spėjęs nutirpti ir atrodo pakankamai storas, tačiau veikiamas saulės ir kitų įvairių faktorių, ledas tapęs korėtas, jame yra atsiradę properšų. Vaikščioti ant tokio paviršiaus labai pavojinga. Pavasarį ledas sparčiai tirpsta ne tik iš viršaus, bet ir iš apačios, tad jo storis vietomis gali labai skirtis. Jei ledas pasidaro pilkšvos, gelsvos spalvos, vadinasi, jis prarado savo stiprumą ir ant tokio pavasarinio ledo lipti labai pavojinga.

Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis dar kaitriau šildys saulė, bus kritulių, o nakties šaltis jau nebus toks didelis, tad ledas tirps dar sparčiau. Aplinkosaugininkai įspėja gyventojus, ypač povandeninės žūklės mėgėjus, nerizikuoti gyvybe ir nelipti ant ledo.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}