Juodeikių tvenkinys įžuvintas sterkais

Mažeikių rajono, Juodeikių tvenkinys ne pirmus metus praturtinamas vertinga žuvimi. Šiemet į šį, daugiau kaip 260 hektarų, vandens telkinį paleista 130 tūkstančių paaugintų šįmečių sterkų. Įžuvinimą, dalyvaujant Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros atstovams, atliko Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyris.

Mažeikių rajono Juodeikių tvenkinys puikiai žinomas žvejams mėgėjams. Starkiai čia jau seniai gyvena. Tad nutarta šį tvenkinį dar daugiau praturtinti šiomis vertinamomis žuvimis. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyris užaugino ir į Juodeikių tvenkinį paleido 130 tūkstančių paaugintų starkių. Įžuvinime be aplinkosaugininkų dalyvavo ir Mažeikių rajono savivaldybės bei medžiotojų ir žvejų draugijos atstovai. Kurie džiaugėsi tokių tvenkinio praturtinimu.

Jau antrus metus iš eilės į šį vandens telkinį, kurio plotas daugiau kaip 260 hektarų, paleidžiamas toks didelis kiekis sterkų. Pernai, Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyris užaugino ir į Juodeikių tvenkinį paleido taip pat 130 tūkstančių paaugintų starkių.

Žvejų mėgstama ešerinių šeimos žuvis – sterkas, dar vadinamas starkis, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai. Dabar jų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Sterkai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgždėto dugno. Savo kilimo vietose Eurazijos gėlo vandens telkiniuose sterkiai užauga iki 1,5 m ilgio ir 20 kg svorio. Pas mus sterkai užauga nuo 35 iki 55 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg.

Sugautus sterkus arba starkius draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 sterkus. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis gaudantiems žvejams gresia bauda (ANK 291 str. 1d.) be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už mažesnį nei leistiną ar už ketvirtą sterką tektų sumokėti po 160 eurų.

Šaltinis www.am.lt

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}