Baigėsi akcija „Lydeka – 2018“

Baigėsi beveik du mėnesius trukusi akcija „Lydeka – 2018“. Akcijos metu buvo siekiama gerinti plėšriųjų žuvų populiacijų būklę ir užtikrinti tinkamas plėšriųjų žuvų pavasarinio neršto sąlygas. Tikrinant žvejų mėgėjų veiklą ypatingas dėmesys skirtas galiojusiems draudimams gaudyti lydekas ir žvejoti masalui naudojant žuvelę. Kontroliuojant, kaip laikomasi Mėgėjų žvejybos taisyklių reikalavimų, į pagalbą buvo pasitelkti neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, žvejai mėgėjai, žvejybos plotų naudotojai.

Akcijos „Lydeka – 2018“ metu Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su rajonų agentūrų inspektoriais organizavo 62 reidus plėšriųjų žuvų apsaugai. Nustatyti 44 Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai. Dažniausi pažeidimai – tai žvejyba be mėgėjų žvejybos leidimo, kai kurie žvejai vis dar nesivargina įsigyti žvejo bilieto. Nustatytas vienas neteisėto žvejybos įrankio laikymo atvejis ir vienas paviršinio vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas (automobilis pastatytas arčiau kaip 25 m iki Ekrano gamyklos tvenkinio kranto). Akcijos metu iš vandens ištraukti 3 bešeimininkiai skrituliai ir 1 meškerė.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė reidus tikrindami Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Anykščių rajonų vandens telkinius. Inspektoriai aiškinosi, kaip laikomasi draudimo žvejoti lydekas draudžiamu metu. Lydekų neršto laikotarpiu iš viso buvo suorganizuoti 34 reidai. Patikrinimų metu daugiausia pažeidimų nustatyta ir protokolų surašyta pagal ANK 291 str. 1, 4, ir 6 dalis (draudžiamų žvejybos įrankių naudojimas ar žvejyba draudžiamu būdu, neteisėtų žvejybos įrankių laikymas). Dėl mėgėjų žvejybos reikalavimų pažeidimų iš žvejų paimta 50 tinklinių ne mėgėjų žvejybos įrankių, 2 plaukiojimo priemonės – valtys. 


Informuojame, kad lydekas žvejai gali gaudyti nuo balandžio 21 d. Vienos žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip 3 vienetus 45 cm ir didesnių lydekų. Kartu su draudimu gaudyti lydekas baigėsi ir draudimas žvejoti masalui naudojant žuvelę.


Apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus prašome pranešti bendrojo pagalbos centro telefonu 112.

 

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}